Telekom (Kule) İkaz Lambaları

Telekom (Kule) İkaz Lambaları post thumbnail image
YükseklikGece Kırmızı İkaz Lambası
45 Metre Altı1 veya 2 adet düşük yoğunluklu A veya B tipi ikaz lambası kulenin en üst noktasında kullanılmalıdır.
45 -105 Metre Arası2 adet düşük yoğunluklu A tipi ikaz lambası kulenin en üst noktasına yerleştirilip aynı anda çalışmalıdır.
105 -150 Metre Arası1 veya 2 adet orta yoğunluklu B tipi ikaz lambası en üst noktaya, ara seviyede ise B tipi düşük yoğunluklu ikaz lambası kullanılmalıdır.
150 Metre ÜzeriOrta Yoğunluklu B tipi ikaz lambası en üst noktaya ve maksimum her 105 metrede bir, kırmızı orta yoğunluklu B tipi ikaz lambası,ile beraber her 45 metrede bir düşük yoğunluklu B tipi ikaz lambası gece çalışmalıdır. Bunun yanı sıra A tipi hem gece hem gündüz beyaz ışık veren yüksek yoğunluklu ikaz lambası da kullanılabilir.
YükseklikGündüz Beyaz Yanan-Sönen, Gece Kırmızı İkaz Lambası
45 Metre AltıGündüz beyaz yanan orta yoğunluklu 1 adet lamba ile 2 adet düşük yoğunluklu A tipi ikaz lambası .En üst noktada kullanılmalıdır.
45 -105 Metre Arası1 adet orta yoğunluklu ikiz gündüz beyaz gece kırmızı uyarıcı veren AB tipi lamba ile, ara seviyelerde 2 adet düşük yoğunluklu B tipi lamba kullanılmalıdır.
105 -150 Metre Arası1 veya 2 adet orta yoğunluklu B tipi ikaz lambası en üst noktaya, ara seviyede ise B tipi düşük yoğunluklu ikaz lambası kullanılmalıdır.
150 Metre Üzeri1 veya 2 adet ikiz (gündüz beyaz, gece kırmızı yanarak ikaz veren lamba) orta yoğunluklu AB tipi lamba ile ara seviyede B tipi düşük yoğunluklu ikaz lambası kullanılmalıdır.

Düşük Yoğunluk A Tipi

Düşük Yoğunluklu B Tipi

Orta Yoğunluklu B / C Tipi

Orta Yoğunluklu AB Tipi

Yüksek Yoğunluklu

Güç Kaynakları ve Kontrol Kutuları

Sistemin çalışması, kontrolü ve senkronizasyonu için gerekli tüm kontrol kutuları, ışık kontrol üniteleri ,hata veri ekranları ve diğer aksesuarlar size özel olarak proje bazlı hazırlanacaktır.