Genel AERODROME STANDART(HAVA ALANI STANDARTLARI)

AERODROME STANDART(HAVA ALANI STANDARTLARI)

Sitemizde ICAO (International civil aviation organization) yani uluslararası sivil havacılık organizasyonundan daha  bahis etmiştik.Amerika kıtası hariç hemen hemen tüm dünyada geçerli sivil havacılık kurallarını, ve pek tabi ki hava taşıtları için mania olabilecek noktaların mania armatürleri ile işaretlenmesini, bir başka deyişle nerelerde , hangi tip ve kaç adet uçak ikaz lambası kullanılmasını belirleyen kurum ICAO’dur.

ICAO “Annex 14, Volume I Aerodrome Design and Operations – Fifth Edition’‘ kısmında kullanılması gerekli uçak ikaz lambasının, adetini,rengini, tipini ve hangi noktalara konması gerektiğini en ince detayına kadar belirtmiştir.ICAO haricinde ülkemizde geçerli olan sivil havacılık dairesi başkanlığının yönetmeliği mevcuttur.

despegue

 

Mundolight Firması bu konuda eğitimli, uzman çalışanları ile size en doğru ve tüm standartlara en uygun çözümü sunacaktır. Size sadece bir ürünü dayatmayacak, Türkiye ve Dünya şartlarına göre alternatifler hazırlayacaktır.

cropped-wp_20140620_005.jpgMun300-300x300MLD-A

Related Post

MUNDO BLOGMUNDO BLOG

Herkese merhabalar…. Mundo Light Blog, yoğun çalışma neticesinde ortaya çıkmış sitemizin içine koyamadığımız bilgileri, yönetmelikleri, gelişen yeni teknolojileri, yapmış olduğumuz ve yapmakta olduğumuz projelerimizi sizlere daha iyi anlatabilmek, kafalarda oluşabilecek