Genel DOĞRU UYGULAMA ÖRNEKLERİ

DOĞRU UYGULAMA ÖRNEKLERİ

Bugün sizlere uçak ikaz lambasının doğru olarak kullanıldığı bazı örnekler vermek istiyoruz. Doğru derken aslında kasıt edilen ICAOve Türk Sivil Havacılık Dairesi normlarının eksiksiz olarak uygulandığı uygulamalardır

Kule (Telekom) Uçak İkaz Lambası Uygulaması :  Dikkat edildiğinde sadece en üst noktada değil orta seviyede de uçak ikaz lambası kullanılmıştır.

radyo kule-2

 

 

Yüksek Bina Uçak İkaz Lambası Uygulaması :Dikkat edildiğinde binaların tüm çevresi ve ara katmanları da mania armatürleri ile işaretlenmiştir.

doğru kullanım

 

Sanayi Tesisi (Baca)Uçak İkaz Lambası Uygulaması : Yine çok doğru bir uygulama. Çapı geniş olduğu için bacalar dört bir taraftan uçak ikaz lambaları ile işaretlenmiş ve arkada kalan kuleler yüksekliğine uygun bir şekilde farklı katmanlarında ikaz lambaları kullanılarak işaretlenmiştir.

baca-2,

 

Vinç Uçak İkaz Lambası Uygulaması :Yine aşağıda ICAO’ya göre uygulaması mükemmel bir şekilde yapılmış bir örenek mevcuttur. İki vinç toplamda 4 adet orta yoğunluklu B tipi ikaz lambası ile her yönden görünür kılınmıştır.

800px-Prime_Tower_Construction_Night

 

Rüzgar Tribünü Uçak İkaz Lambası Uygulaması :Aşağıda yine mükemmel bir uygulama. Rüzgar tribünleri ve rüzgar çiftliklerinde kullanılan uçak ikaz lambalarının senkronize bir şekilde yanıp sönmesi çok önemli bir husustur ve aşağıda bunun uygulaması mevcuttur.

wind_farm_at_night_by_ppsoulreaver-d3c9tjv

Tüm bu doğru uygulamalar bugün Mundolight bünyesinde yer alan dünyanın en kaliteli, ve en uzun garanti süreleri ile sunulmakta olan ürünleri ile hazırlanmıştır.

Related Post

SİS KORNASISİS KORNASI

Sis Kornası veya diğer bir deyiş ile Sis Düdüğü;  özellikle sisli havalarda, gemileri seyir tehlikelerine, veya diğer deniz taşıtlarına karşı korumak dolayısı ile deniz trafiğinin güvenliğini sağlamak için kullanılan sesli